HİZMETLERİMİZ

Ozon Sauna ile Zayıflama

Ozon kimyasal olarak 3 adet oksijenin biraraya gelerek oluşturduğu bir gazdır. Oksijenin ozon gazı olarak oluşturduğu yapı havadan nefesle aldığımız oksijene nazaran çok daha yüksek bir enerjiye sahiptir. Ozon gazının çeşitli sektörlerde farklı amaçlarda kullanım alanları vardır.

Ozon sauna özel olarak tasarlanmış içi sıcak ozon buharıyla dolu bir kabinin içinde gerçekleştirilir. Ozon sauna terapisi uygulanacak kişi bu kabinin içine yatar ve sadece baş bölgesi kabinin dışında olacak şekilde uygulamaya geçilir. Ozon sauna terapisinde vücuda deri yoluyla oksijen verilerek başta metabolizma olmak üzere vücudun bütün sistemlerinin hızlandırılması amaçlanmaktadır. Ozon saunada verilen ozon buharı, ciltte açılan gözeneklerden girerek cildin 6 cm altına kadar nüfuz edebilmektedir.

Ozon Sauna'nın Zayıflatıcı Etkisi Şu Şekillerde Olur;

Kan dolaşımı dolayısıyla metabolizma hızlandığı için vücut daha fazla enerji yakar dolayısıyla kişi daha hızlı zayıflar. Metabolizma hızlandığı için yağ yakım işlemi de hızlanır. Bütün dolaşım sistemleri hızlandığı için vücudun insülin direnci kırılır ve kan şekeri dengesi düzelir dolayısıyla açlık krizleri yaşanmaz. Beyne ve sinir sistemlerine bol oksijen gittiği için stres, endişe, kaygı azalır, psikoloji mutlu olur ve sürekli atıştırma kaçamakları daha aza indirgenir.