Metta Estetik

Genital Bölge Lazer Epilasyon

Genital Bölge Lazer Epilasyon

Genital bölgede bulunan kıllar, kişisel tercih ya da kültürlere göre alınmaktadır. Bazı kültürlerde şekillendirilirken, bazı kültürlerde tamamen temizlenmesi sağlanır.

Genital bölge en hassas bölge olduğu için, özel bakım gerektirir, acı ve ağrı yoğun hissedildiği için genital bölge için acısız ve ağrısız epilasyon olan Buz Lazer en ideal yöntemdir.

Lazer Epilasyon Genital Bölgeye Zarar Verir Mi?

Lazer epilasyon uygulama esnasında kıl köklerini hedef almaktadır. Kıl köklerine enerji iletilerek uygulanmakta olup çevre dokulara zarar vermemektedir. Lazer epilasyon hamilelik döneminde ilk 3 ay yasaktır ve yapılmamaktadır. Lazer epilasyonda en çok merak edilen sorulardan bir diğeri de genital bölgeye uygulanan lazer epilasyon kısırlık yapar mı? Lazer ışınlarının yumurtalıklara zararı var mı?

Bu sorularla kadınlar endişelerini dile getirmektedirler. Lazer epilasyon Dünya da 20 yıldır uygulanan bir teknolojidir, uzmanlar lazer epilasyonun kısırlık yapmadığını ve yumurtalıklar bir etkisi olmadığını belirtmektedirler. Bugüne kadar genital bölgede olumsuz bir etki gözlenmemiştir. Bu sebeple genital bölgeye lazer epilasyon güvenle uygulanabilmektedir. Genital bölge hassas olduğu için acı ve ağrı hissi yoğun olmaktadır, bu sebeple kalıcı epilasyon düşüncesi olanlar için en ideal yöntem acısız ve ağrısız olan Buz Lazer’dir.

Metta Estetik: Genital Bölge Lazer Epilasyon

Genital Bölge Lazer Epilasyon Nedir ?

TOP